ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПРИ ПОЖЕЖІ

Треба завжди пам'ятати, що необережне поводження з вогнем може спричинити найбільшу біду — ПОЖЕЖУ!

Якщо у квартирі або будинку почалася пожежа, найголовніше — не панікуй! Необхідно негайно повідомити про це у пожежну частину за номером 101.

ЗАПАМ'ЯТАЙ: 101.

Чітко назви адресу і місце виникнення пожежі. Повідом сусідів.

Якщо є можливість, то спробуй загасити вогонь підручними засобами:

  • невеликі джерела пожежі можна гасити мокрою ганчіркою, ударяючи зверху, або мокрим віником, розмазуючи воду по палаючій поверхні;
  • якщо вогонь розростається, необхідно відкрутити усі крани з водою на повну потужність. Набирай воду у ванну: зачерпувати воду відром з ванни швидше, ніж чекати, доки відро наповниться з крана;
  • якщо у кімнаті є вазони з квітами, то землю з них можна використати для гасіння вогню;
  • не витягай з вогню предмети, що горять, — це сприяє поширенню пожежі. Гаси вогонь (водою або піском) із країв до центру;
  • при гасінні пожежі намагайся не відчиняти вікна і двері, бо доступ повітря підсилить вогонь.

Якщо погасити пожежу до прибуття пожежників неможливо, необхідно з іншими мешканцями будинку, не панікуючи, спуститися на вулицю сходами або пожежною драбиною.

Залишай приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється вгору.

При пожежі не користуйся ліфтом, бо може зникнути струм.

При можливості вологою тканиною прикрий ніс і рот.

Під час переходів через задимлені ділянки затримуй дихання. Вдихнувши дим 2-3 рази, - можна знепритомніти через отруєння чадним газом.

Ознаки отруєння чадним газом: запаморочення, блювота, головний біль, почервоніння обличчя, непритомність.

Перша допомога при отруєнні чадним газом: Постраждалого необхідно винести на свіже повітря, негайно викликати машину швидкої медичної допомоги за телефоном 103.

Якщо вогонь палає у коридорі, на сходах тощо і неможливо вибратися назовні, залишайся у своїй квартирі, щільно зачини двері, затули щілини мокрими ганчірками, повісь на них ковдру або килим.

В разі загоряння дверей твоєї квартири поливай їх зсередини водою. Якщо дим проникне усередину, тримайся ближче до підлоги, там завжди є краще повітря. Відчини вікно або розбий його, вийди на балкон і голосно кричи ПОЖЕЖА

В Україні встановлена кримінальна відповідальність як за навмисний підпал (позбавлення волі терміном до 10 років), так і за виникнення пожежі через необережне поводження. Крім того, відшкодування матеріальних збитків постраждалим від пожежі здійснюється в повному обсязі людиною, яка спричинила пожежу. А це означає, що через пустощі з вогнем постраждають люди або згорять матеріальні цінності. Платити за все доведеться батькам!

ПАМ'ЯТАЙ: помилковий виклик може відвернути увагу пожежників від справжньої пожежі, і тоді може згоріти чийсь будинок або навіть загинуть люди.

Кiлькiсть переглядiв: 253