ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ОЖЕЛЕДИЦІ ТА НА ЛЬОДУ

  1. Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає небезпеки травмувань.
  2. Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти на дорогу, автомобіль може виїхати на тротуар.
  3. Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести до каліцтва, а то і до загибелі.

Що робити, якщо ви впали?

Якщо через деякий час відчули біль у голові, в суглобах, нудоту, побачили, що утворилися набряки - терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можливе виникнення ускладнень з неприємними наслідками.

Нестійкі погодні умови - відлига вдень і заморозки вночі сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд, що виступають на архітектурних частинах будинків (особливо старих, з похилим дахом), та великих деревах.

Пересуваючись містом у період танення льоду, слід бути особливо уважним. Проходячи повз будинки чи біля високих дерев, спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів.

По можливості необхідно триматись на безпечній відстані від будинків та інших споруд, вибираючи безпечніший маршрут руху. Ні в якому разі не заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.

Основні правила поведінки на водоймах взимку:

У жодному разі не можна виходити на тонкий лід та перевіряти його міцність ударом ноги, а обов'язково використовувати для цього палицю. Не можна також стрибати та бігати по льоду, збиратися великими групами на одному місці. Знайте, що зараз, на початку зими, небезпечною є середина водоймища, а в кінці зими - прибережні ділянки.

Якщо ж ви все ж таки опинилися у крижаній воді, а поряд нікого немає, розставте широко руки та намагайтеся утримуватися на поверхні.

Пам'ятайте, що енергійні рухи під час перебування у воді сприяють швидкому охолодженню. Тому старайтеся без різких рухів виповзти на міцний лід у бік, звідкіля прийшли, та повзти до берега, відштовхуючись ногами від краю льоду.

Надаючи допомогу людині, що провалилася під лід, ні в якому разі не можна підходити до неї стоячи, потрібно наближатися лежачи, розкинувши в сторони руки та ноги, використовуючи дошки або інші предмети, які є під руками. Лежачи на одному з таких предметів, закріплених мотузкою на березі або на твердому льоду, особа, яка надає допомогу, повинна наблизитися до потерпілого на відстань, яка дозволить подати мотузку, пояс або багор. Коли поруч нічого немає, то 2-3 чоловіка лягають на лід і ланцюжком просуваються до постраждалого А утримуючи один одного за ноги, а перший подає жертві ремінь або шарф

А якщо вам раптом доведеться стати свідком нещасного випадку телефонуй до служби порятунку за номером «101»

Правила безпеки на льоду

  1. Перш ніж рухатися по льоду, треба переконатися в його міцності, перевіреної дорослими людьми.
  2. Йти слід по вже прокладеної стежці.
  3. Не слід спускатися на лижах і санках у незнайомому місці з обривом.
  4. Особливо обережним слід бути поблизу виступаючих на поверхню кущів, трави; в місцях, де швидка течія, де вливаються стічні води промислових підприємств.
  5. Не забувай восени і навесні лід тонкий.
Кiлькiсть переглядiв: 84