ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПРИ ПОВОДЖЕННІ З ГАЗОМ

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПРИ ПОВОДЖЕННІ З ГАЗОМ

Щоб газ приносив людям лише радість і тепло, кожний член сім'ї, починаючи зі шкільного віку, мусить знати і суворо дотримуватись правил безпечного користування газом, знати, до яких наслідків призводить порушення цих правил. Природний газ майже вдвічі легший за повітря і при витоку з приладів і газопроводів піднімається, скупчуючись у верхніх зонах приміщень. Природний і зріджений гази не мають кольору і запаху. Щоб газам надати запаху, до них додають домішки, у результаті чого з'являється запах гнилої капусти. Запам'ятай, що газ, яким користуються у побуті, є горючою речовиною і порушення правил користування ним може призвести до виникнення пожежі.

Основні вимоги безпечної експлуатації побутового газового устаткування:

 • Забороняється користуватися несправними газовими приладами чи використовувати їх не за призначенням.
 • Не можна залишати без нагляду працюючі газові прилади, бо на випадок затухання одного з пальників у приміщення починає надходити газ, він накопичується та, змішуючись із повітрям, утворює вибухонебезпечну суміш. Необхідно стежити, щоб рідина, що кипить, не залила вогонь пальника, протяг не загасив полум'я.
 • Якщо газ потрапив у повітря приміщення, негайно слід закрутити кран подачі газу і провітрити приміщення.
 • Категорично забороняється сушити білизну чи волосся над плитою із запаленими пальниками.
 • Не можна розміщувати біля газової плити речовини, що можуть легко займатися: папір, тканини тощо.

Порядок дій при виявленні запаху газу:

 1. ні в якому разі не використовуй сірники, запальнички та інші джерела відкритого вогню; не вмикай світло та будь-які електроприлади; не користуйся електродзвінками квартир; не використовуй телефони з дисковими номеронабирачами;
 2. негайно перекрий вентилі на газовому приладді і крани на плиті;
 3. відчини вікно і двері, створивши протяг для провітрювання приміщення;
 4. виклич аварійну службу газу за телефоном 104 і залиш приміщення.

Порядок дій у разі вибуху газу та пожежі в приміщенні:

 1. негайно перекрий вентилі на газовому приладді і крани подачі газу перед ними;
 2. терміново повідом аварійну службу газу за телефоном 104;
 3. негайно повідом пожежну охорону за телефоном 101;
 4. якщо є постраждалі - виклич швидку медичну допомогу за телефоном 103.

Правила поведінки при отруєнні газом:

- відчини вікна, двері;потерпілого необхідно винести на вулицю і розстебнути одяг на грудях. На голову покласти холодний компрес, а до ніг - грілку, скропити обличчя холодною водою, дати понюхати нашатирний спирт, напоїти міцним чаєм, кавою. Будь завжди уважним при користуванні газом, неухильно дотримуйся правил експлуатації газових приладів - у цьому запорука твоєї безпеки!

- потерпілого необхідно винести на вулицю і розстебнути одяг на грудях. На голову покласти холодний компрес, а до ніг - грілку, скропити обличчя холодною водою, дати понюхати нашатирний спирт, напоїти міцним чаєм, кавою. Будь завжди уважним при користуванні газом, неухильно дотримуйся правил експлуатації газових приладів - у цьому запорука твоєї безпеки!

ПАМ'ЯТАЙ!!!

Користуватись газовим приладдям можна тільки після того, як дорослі детально пояснять тобі правила поводження з ними і ще деякий час наглядатимуть за тим, чи правильно ти все виконуєш.

Кiлькiсть переглядiв: 87