Повернутися до звичайного режиму

Історія Великораковецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів

В 1928 році в селі була збудована чеська школа. В школі працювало троє вчителів: вчитель мови Ян Волтер, Моймір Візіна – дочасний учитель і Герміна Голубова – вчителька захоронки. Зі слів старожилів у школу ходили лише ті діти, хто прагнув навчатись, мав одяг і взуття. Здебільшого приходили хлопчики, а дівчаток вдома навчали шити, ткати. Ставлення до дітей було суворим, але дітям бідняків давали безплатне молоко.

В 1934 році вчителями в селі були Іван Лях і Іван Буршин, які відзначалися читальською майстерністю.

В 1935-1936 рр. В. Раковець належить до Севлюшського округу. В селі налічувалось до 500 дітей шкільного віку. Всі навчались у школах, які знаходились в кожному напрямку села і містилися в селянських хатах, що їх винаймало село. Навчання починалось не у вересні, а тоді, коли закінчувались сільськогосподарські роботи. Завершувалось навчання на початку весни, коли приходила пора працювати в полі та в городі. В школі викладали такі предмети: читання, письмо, чистописання, арифметика і обов’язково – Божий закон. Дітей вчили 13 вчителів: Магдалина Білинець, Іван Ілляш, Повло Бобалик, Йоганка Кішова, Орзет Гебей, Микола Югас, Іван Лях, Олена Голдштайнова, Галина Линевічова, Іван Буршин, Юстина Буршинова, Людмила Васільєва, Анна Гебей (Анна Нікіфоровна Гебей працювала в школі до 1974 р.).

Так звана початкова школа діяла в селі до 1946 року.

З 1946 року розпочався радянський період школи. В цьому році в школі створена піонерська організація. ЇЇ першою вожатою була Возняк Єва Василівна. Систематичне і ґрунтовне навчання почалося з приходом в школу вчителів-фахівців зі східної України. В 1947 р. школа в селі стає семирічкою. За направленням вчителями в школу приїхали працювати:

1946 р. Жаврида (Павльо) Фрося Федорівна (уч. російської мови),

1948 р. Бадрак (Половка) Марія Петрівна (уч. біології-географії),

1949 р. Шипко (Роман) Варвара Пантелеймонівна (уч. математики), Білинець Юлія Іванівна (уч. початкових класів),

1950 р. Бурч (Стегура) Софія Василівна (уч. музики і малювання), Усаченко (Роман) Галина Іванівна (уч. математики),

Русин Емма Іванівна (уч. початкових класів), Цільо Іван Іванович (уч. фізкультури),

1951 р. Кузьма Галина Федорівна, Гриненко (Бобіта) Галина Аврамівна (уч. української мови), Ремер Галина Сергіївна (уч. початкових класів)

З 1952 року педагогічний колектив школи поповнюють вчителі, вихідці рідного села та сусідніх сіл. Це Боршош (Білинець) Марія Василівна, Бобіта Галина Аврамівна, Білинець Петро Григорович, Сокач (Ільтьо) Марія Іванівна, Ільтьо Амброзій Петрович, Мельник Семен Іванович, Бабич (Мельник) Галина Михайлівна, Галайда Ірина Михайлівна,

В середині 50-х років школа була реорганізована у Великораковецьку середню школу. Були чотири приміщення школи: фара (основний корпус), шулум, нижня та верхня школи.

ШколаФара (основний корпус)

ШколаШулум

ШколаУрочиста лінійка у старшій школі

В 1957 році в школі почала діяти комсомольська організація, членами якої ставали кращі учні .

Перший випуск учнів середньої школи відбувся в 1959 році (класний керівник Кузьма Галина Федорівна).

В 60-х роках прийшли працювати в школу Нодьянош Степан Степанович, Бігун (Нодьянош) Єлизавета Юріївна, Білей (Петрище) Емілія Амброзіївна, Петрище Андрій Васильович, Маргітич Василь Михайлович, Маргітич Ольга Михайлівна, Цугорка Петро Олександрович.

Справжніми педагогами і професіоналами своєї справи стали Лях Єлизавета Михайлівна, Попович Герміна Юріївна, Попович Ганна Юріївна, Бігун Марія Іванівна, Павлюк Єлизавета Юріївна, Павлюк Іван Петрович, Буря Марія Василівна.

На посаді директора школи працювали:

Лях Василь Петрович – 1947-1949 рр.;

Огняник Юлій Михайлович – 1949-1950 рр.;

Ярига Микола Фотійович – 1950-1952 рр.;

Стегура Дмитро Ілліч – 1952- 1954 рр.;

Даниловський Мирон Іванович – 1954- 1958 рр.;

Токарський Петро Васильович – 1958- 1962 рр.;

Мельник Семен Іванович – 1962- 1970 рр.;

Ільтьо Амброзій Петрович – 1970- 1976 рр.;

На початку 70-х років на кошти місцевого колгоспу «Виноградар» розпочалося будівництво нової споруди школи.

/Files/images/Шк3.jpg

В 1976 році нова будівля школи радо прийняла своїх учнів.

Школа

Займались облагородженням території, облаштуваннямкласів та створенням умов для навчання учнів директори школи:

Ільтьо АмброзійПетрович – 1970- 1976 р.

Талапканич Михайло Іванович – 1976-1978 р.

Меренич Іван Петрович – 1978-1984р.

Мельник Марія Василівна – 1984-1990 р.

Мельник Семен Іванович – 1990-1995 р.

Михайлов Василь Іванович – 1995-2006 р.

Всі вони внесли свою частку у становлення школи , як одного з найкращих закладів району.

З творчим та неординарним підходом до керівництва школою в 2007 році приступив Поштак Василь Васильович.

На сьогоднішній день Великораковецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів - це навчальний заклад, що працює в режимі творчого розвитку, динамічно, стабільно створює умови для забезпечення рівного доступу до якісної освіти. Як справжня Альма-матер, вона плекає своїх дітей у любові й шані. Саме тому багатьом випускникам судилося стати успішними. Працюють вони на високих державних посадах, очолюють підприємства та установи, займаються бізнесом, здобули високі наукові звання, стали талановитими і відомими художниками і композиторами. І всі вони, дорослі вже діти, колишні учні, вдячні, що є бажаними гостями в рідному домі.

То ж не можна не сказати, завдяки кому випускники школи шановані в світі. Це ― вчителі. На освітянському полі Великораковецького ЗЗСО І―ІІІ ступенів працює 62 педагоги.

Серед них:

Педагогічне звання

«Старший учитель» ― 8,

«Спеціаліст вищої категорії»―24,

«Спеціаліст І категорії» ― 11,

«Спеціаліст ІІ категорії» ― 5,

«Спеціаліст» ― 22

Педагогічний колектив – це площина творчого пошуку, довіри, підтримки, взаємодопомоги і взаєморозуміння, спрямованих на розвиток як особистості, так і закладу. Про те, що заклад успішно працює, говорять проведені на базі школи:

-Районний семінар-практикум заступників директорів з навчально-виховної роботи (2009 р.);

-Районне засідання школи молодого вчителя історії (2010 р.);

-Районний семінар вчителів предмету «Захист Вітчизни» (2011 р.);

-Районний семінар-практикум практичних психологів (2012 р.);

-Районний семінар-практикум заступників директорів з виховної роботи (2012 р.).

За результатами районних олімпіад з основ наук школа вже кілька років підряд в числі лідерів серед сільських шкіл району. ЇЇ учні є неодноразовими переможцями різних інтелектуальних, творчих, мистецьких конкурсів районного і обласного рівнів, однією з найсильніших в області є шкільна баскетбольна команда. Результати ЗНО, результати вступу випускників і їх успішне навчання в ВНЗ говорять про те, що школа дає хороші знання своїм учням. Цьому сприяє згуртований єдиною метою колектив учителів, учнів, батьків, що має завданням перехід школи з режиму функціонування в режим творчого розвитку.

Кiлькiсть переглядiв: 331